Головна » Статті » Батькам » Нормативні документи |
пам’ятка для батьків Батьківські права та обов’язки в Україні носять конституційний характер. Закон України “Про охорону дитинства” від 26 квітня 2001 року визначив охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, встановив освітні засади державної політики у цій сфері. В статті 11 цього Закону сказано, що сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини і несе відповідальність за створення належних для цього умов. Стаття 12 визначає права, обов’язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини. В статті 51 Конституції України сказано, що батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Десять заповідей батькам.
Для виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.
Не порівнюйте її з сусідською дитиною, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе Вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.
Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток дитини у сім’ї найповніше визначає стаття 59 Закону України “Про освіту”, в якій сказано:
Стаття 60. Права батьків Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
Відмовитись від своїх прав та обов’язків батьки не можуть, вони можуть втратити їх в судовому порядку. Виховання дітей у сім’ї з обов’язковим піклуванням батьків про їх здоров’я, фізичний, духовний, моральний розвиток, навчання і підготовку до праці, а також визначення прав і обов’язків батьків та дітей, викладені в Кодексі про шлюб та сім’ю України. Цей Кодекс встановлює порядок і умови одруження, регулює особисті та майнові відносини, які виникають в сім’ї між подружжям, між батьками та дітьми. В статті 58 Кодексу сказано про взаємність обов’язків батьків та дітей, зокрема про те, що батьки і діти зобов’язані подавати взаємну підтримку і матеріальну допомогу один одному. Право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків по вихованню. Стаття 59 Кодексу про шлюб та сім’ю України проголошує, що Батько та мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Батьки користуються рівними правами та несуть рівні обов’язки щодо своїх дітей і у випадках, коли шлюб між ними розірвано. Стаття 60 Кодексу про шлюб та сім’ю України покладає на батьків обов’язки по захисту прав і законних інтересів неповнолітніх дітей, при цьому вони діють без особливих на те повноважень. Ми виховуємо своїх дітей способом власного життя, системою власних цінностей, виховуємо своєю присутністю, виразом обличчя, звичками, тоном спілкування з людьми, обстановкою у квартирі, ставленням до праці та дозвілля. Тож давайте вчитись виховувати наших дітей. | |
Переглядів: 122 | |
Всього коментарів: 0 | |